Strona główna1 » STRONA GŁÓWNA2 » WAŻNE

WAŻNE

Data dodania: 25-03-2020 Wyświetleń: 14 W Polsce zostaje wprowadzony zakaz wychodzenia z domu poza konkretnymi sytuacjami jak wyjście do pracy, do sklepu, wyprowadzenie psa czy krótkie przejście się. Ale obowiązywać będzie zakaz zgromadzeń - można spotykać się tylko z członkami najbliższej rodziny, a także z osobami, z którymi pozostajemy w stałym pożyciu.

Będzie też nakaz zachowania od innych osób minimum 1,5 metra odstępu. Będą także dodatkowe ograniczenia w przemieszczaniu się. Wprowadzone zostaje ograniczenie przemieszczania się z wyjątkiem drogi do i z pracy, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego. W komunikacji publicznej może od teraz podróżować maksymalnie o połowę mniej pasażerów niż w danym autobusie czy tramwaju jest miejsc siedzących.
- Ograniczamy także liczbę osób uczestniczących w obrzędach liturgicznych do 5 osób, nie licząc osób sprawujących te obrzędy czy osób pracujących w zakładach pogrzebowych - zapowiedział minister Łukasz Szumowski.

- Jeśli nie ograniczymy naszych kontaktów do minimum to nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy większej liczby ludzkich żyć. Wiem że jest trudno, ale proszę o jeszcze większe ograniczenia - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Nowe przepisy obowiązują od dziś tj 24.03.2020r do Wielkiej Soboty - 11 kwietnia 2020.


Przejdź do strony głównej
BEZPŁATNY SYSTEM INFORMACJI DLA MIESZKAŃCÓW
alt
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl