Strona główna1 » OAZA

OAZA
CZYM WŁAŚCIWIE JEST OAZA?
 
Ruch Światło-Życie potocznie nazywany Oazą jest jednym z ruchów odnowy Kościoła założonym przez ks. Franciszka Blachnickiego. Mogłoby się wydawać, że to tylko ruch młodzieżowy. Tak nie jest! Gromadzi on ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła.
 
OAZA WCZORAJ…
 
Początki Oazy w naszej Parafii sięgają lat 80. Jednym z inicjatorów spotkań był w tamtych latach Tomek Goc. Niestety nie udało się przetrwać ówczesnej grupie oazowej.
 
Kolejną próbę stworzenia grupy Ruchu Światło-Życie w parafii św. Izydora podjął obecny proboszcz – ks. Eugeniusz Chudek. Zgromadził on młodzież na pierwszym spotkaniu w jeden z wrześniowych piątków 2004 roku.
 
W pierwszych latach funkcjonowania Oazy w naszej parafii niesamowicie wiele zawdzięczamy kilku osobom: Darkowi Warwasowi (opiekunowi Oazy do 2007 roku), Asi Wiera (animatorce grup), Grzesiowi Mac (animatorowi grup), Asi Kosko i Krzyśkowi Simka (animatorom muzycznym).
 
OAZA DZIŚ…
 
Nasze spotkania odbywają się w piątki. Rozpoczynamy parafialną Mszą Świętą o godz. 17.00. Po Mszy Świętej gromadzimy się w salce i tam rozpoczynamy spotkania w naszym gronie.
 
Wielu może się wydawać, że „Ci z Oazy to tylko się modlą i chodzą do kościoła…” Nic bardziej mylącego. Modlitwa jest ważna i stanowi część naszej formacji, ale spędzamy też czas na rozmowach o wierze i o życiu, razem relaksujemy się przy ognisku, rowerach czy na boisku i wyjeżdżamy na letnie rekolekcje do górskich miejscowości, które są uwieńczeniem naszej całorocznej formacji.
 
Ważnym elementem formacji są spotkania w grupach.
 
W roku formacyjnym 2009/2010 utworzone były cztery grupy:
 
- grupa najmłodsza – stopień 0
- grupa przed I stopniem
- grupa przed II stopniem
- grupa przed III stopniem
 
Mamy nadzieję, że również w kolejnych latach do każdego stopnia będzie się formowało kilka osób.
 
Każda z grup ma swojego animatora, który dodatkowo sprawuje inne posługi.
 
W skład obecnej diakonii wchodzą:

Beata Dudek – animatorka grupy, animatorka modlitewna
Ewa Paszek – animatorka muzyczna
Darek Świergolik – animator grupy, animator liturgiczny
Agata Kościelny – animatorka grupy, moderatorka
 
Jeśli chcesz z kimś porozmawiać o swojej wierze i nie tylko, jeśli potrzebujesz bliskości Boga a zarazem bliskości innych ludzi, jeśli ciągle szukasz swojej drogi – przyjdź!
Razem będziemy odkrywać co przygotował dla nas Pan Bóg 

(Dołączyć do nas można w każdej chwili. Nie koniecznie 1 września!)
Przejdź do strony głównej
BEZPŁATNY SYSTEM INFORMACJI DLA MIESZKAŃCÓW
alt
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl