• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  32 222 22 22

OAZA

CZYM WŁAŚCIWIE JEST OAZA?

 

 

 

Ruch Światło-Życie potocznie nazywany Oazą jest jednym z ruchów odnowy Kościoła założonym przez ks. Franciszka Blachnickiego. Mogłoby się wydawać, że to tylko ruch młodzieżowy. Tak nie jest! Gromadzi on ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła.

 

 

 

OAZA WCZORAJ…

 

Początki Oazy w naszej Parafii sięgają lat 80. Jednym z inicjatorów spotkań był w tamtych latach Tomek Goc. Niestety nie udało się przetrwać ówczesnej grupie oazowej.

 

Kolejną próbę stworzenia grupy Ruchu Światło-Życie w parafii św. Izydora podjął obecny proboszcz – ks. Eugeniusz Chudek. Zgromadził on młodzież na pierwszym spotkaniu w jeden z wrześniowych piątków 2004 roku.

 

W pierwszych latach funkcjonowania Oazy w naszej parafii niesamowicie wiele zawdzięczamy kilku osobom: Darkowi Warwasowi (opiekunowi Oazy do 2007 roku), Asi Wiera (animatorce grup), Grzesiowi Mac (animatorowi grup), Asi Kosko i Krzyśkowi Simka (animatorom muzycznym).

 

OAZA DZIŚ…

 

Nasze spotkania odbywają się w piątki. Rozpoczynamy parafialną Mszą Świętą o godz. 17.00. Po Mszy Świętej gromadzimy się w salce i tam rozpoczynamy spotkania w naszym gronie.

 

Wielu może się wydawać, że „Ci z Oazy to tylko się modlą i chodzą do kościoła…” Nic bardziej mylącego. Modlitwa jest ważna i stanowi część naszej formacji, ale spędzamy też czas na rozmowach o wierze i o życiu, razem relaksujemy się przy ognisku, rowerach czy na boisku i wyjeżdżamy na letnie rekolekcje do górskich miejscowości, które są uwieńczeniem naszej całorocznej formacji.

 

Ważnym elementem formacji są spotkania w grupach.

 

W roku formacyjnym 2009/2010 utworzone były cztery grupy:

 

- grupa najmłodsza – stopień 0

 

- grupa przed I stopniem

 

- grupa przed II stopniem

 

- grupa przed III stopniem

 

Mamy nadzieję, że również w kolejnych latach do każdego stopnia będzie się formowało kilka osób.

 

 

 

Każda z grup ma swojego animatora, który dodatkowo sprawuje inne posługi.

 

 

 

W skład obecnej diakonii wchodzą:

 

Beata Dudek – animatorka grupy, animatorka modlitewna

 

Ewa Paszek – animatorka muzyczna

 

Darek Świergolik – animator grupy, animator liturgiczny

 

Agata Kościelny – animatorka grupy, moderatorka

 

 

 

Jeśli chcesz z kimś porozmawiać o swojej wierze i nie tylko, jeśli potrzebujesz bliskości Boga a zarazem bliskości innych ludzi, jeśli ciągle szukasz swojej drogi – przyjdź!

 

Razem będziemy odkrywać co przygotował dla nas Pan Bóg 

 

(Dołączyć do nas można w każdej chwili. Nie koniecznie 1 września!)

menu1

MENU2

MENU3

MENU4