• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  32 222 22 22

VIII Ogólnopolski Zjazd Jankowiczan

W ubiegłą sobotę odbył się kolejny zjazd mieszkańców miejscowości o nazwie Jankowice. Odbywa się on cyklicznie co dwa lata, pod koniec czerwca - w okolicach święta patrona tych miejscowości, czyli św. Jana. W tym roku organizatorem były Jankowice w województwie podkarpackim, które są częścią gminy Chłopice. Na uroczystość przybyło 11 delegacji z całej Polski, wraz z pomysłodawcą tych zlotów, czyli księdzem Edwardem Mosiołem. 

Zjazd rozpoczął się mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Jankowicach, by później kontynuować zabawę na terenie tamtejszego stadionu sportowego. 

Z naszej miejscowości uczestniczyło blisko 50 mieszkańców. Sołectwo reprezentowali sołtys Michał Pudełko, radny powiatu pszczyńskiego Rafał Wróbel, członkowie Bractwa Kurkowego, zespół folklorystyczny "Jankowiczanie" oraz druhowie naszej OSP Jankowice i chętni mieszkańcy. Bracia kurkowi wzięli ze sobą armatkę, której salwa rozpoczęła Zjazd, natomiast "Jankowiczanie" zaprezentowali pieśni ziemi pszczyńskiej w oryginalnych śląskich strojach.  Cała impreza była niezwykle udana, a pogoda dopisała na 200% !

W drodze powrotnej udało się zwiedzić i zapoznać z historią wspaniałego sanktuarium drewnianego w Chłopicach p.w. Matki Boskiej Pocieszenia oraz Zespół Ogrodowo-Pałacowy w Łańcucie.

Zdjęcia na naszym

www.facebook.com

menu1

MENU2

MENU3

MENU4